select language

آلیاژسازی

یکی از اصلی ترین عناصر در کیفیت قطعات دایکستی را به جرات میتوان مواد اولیه دانست که سهم بزرگی در کیفیت قطعات دارد. با اندکی تغییر در درصد عناصر یک آلیاژ شاهد تغییرات بسیار متفاوتی در خواص فیزیکی و مکانیکی قطعات تولیدی خواهیم بود لذا کنترل مداوم این عناصر چه در زمان دریافت مواد اولیه چه به هنگام فرایند تولید که همواره با تغییر شرایط مواجه بودیم مدیران را به تجهیز این واحد به بخش آلیاژسازی مجاب نمود تا با توجه به دارا بودن امکانات دقیق آزمایشگاهی بخش تولید آلیاژ را با ظرفیت تامین بخش تولید قطعات دایکستی راه اندازی نمایند.

پس از گذشت سالها و با تحقیقات انجام شده در واحد تحقیق و توسعه(R&D) و افزون گشتن تجربیات این بخش در زمینه تولید آلیاژهای آلومینیوم منطبق با شرایط تولید قطعات دایکست بخش تولید قطعات با کیفیتی مطابق با استاندارد های روز اقدام به تولید قطعات نمود.

با گسترش این بخش و احیاء ظرفیت بیشتر در این قسمت اکنون گروه صنعتی نوین اقدام به تولید شمش های آلیاژی با نام تجاری N.I.G نموده که به همکاران و متقاضیان ارائه می گردد. که البته این محصول تکیه بر تجربه تولید قطعات دایکستی داشته و همواره آماده خدمت رسانی به مشتریان در زمینه آلیاژهای خاص می باشد.